Ruszyły szkolenia z zakresu programowania LEGO

Kochani❗️
 
Miło nam poinformować, że Centrum Kultury w Chojnie zostało wyposażone w profesjonalny sprzęt, który posłuży do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą, a to wszystko w ramach projektu Liga eSzkoła NUTS 3 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.
 
Naszą placówkę podczas cotygodniowych szkoleń reprezentuje informatyk Paweł Woźnicki. Szkolenie z programowania zakończy się uzyskaniem certyfikatu LEGO Education Polskiego Towarzystwa Informatycznego honorowanego na całym świecie. Wkrótce poprowadzi on praktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży z programowania robotów LEGO oraz zajęcia e-Citizen ECDL w zakresie umiejętności wykorzystywania komputera i internetu. W ramach projektu Centrum Kultury w Chojnie otrzymało 2 zestawy robotów programowalnych LEGO® SPIKE prime, 2 komputery typu notebook, 2 tablety oraz zestaw turniejowy FIRST® LEGO® League (matę przejazdową oraz klocki do budowy modeli i przeszkód stawianych na macie).

 
Częścią praktyczną szkolenia jest prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży. Już niedługo Centrum Kultury ogłosi rekrutację. Zajęcia zakończą się egzaminem ECDL.
 
Celem projektu jest:
▶️ Podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych
 
▶️ Rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez prowadzenie zajęć w ramach certyfikowanego szkolenia e-Citizen ECDL oraz zajęć przygotowujących dzieci młodzież do warsztatów robotyki z LEGO Spike Prime.
 
▶️ Wyposażenie placówek GSIK w laboratorium robotyki niezbędne do zajęć z dziećmi i młodzieżą.
 
W ramach projektu nasza placówka została wyposażona w profesjonalny sprzęt, który posłuży do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą.
 
Dzięki naszej obecności w projekcie będziemy mogli wzbogacić naszą edukacyjno-kulturalną ofertę.
 
O kolejnych etapach realizacji projektu będziemy informować na bieżąco.
 
O szczegółach można poczytać na stronie projektu:
https://liga-eszkola.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.