Archiwum kategorii: Wydarzenie

Przegląd Pieśni Patriotycznych

 

Centrum Kultury w Chojnie serdecznie zaprasza na kolejną edycję Przeglądu Pieśni Patriotycznych, który odbędzie się 6 listopada br. o godz. 12:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Chojnie. Pieśni patriotyczne odgrywają ogromną rolę w edukacji, kulturze narodu polskiego. Stąd narodził się pomysł takiego konkursu, by poprzez prezentacje sceniczne ocalić je od zapomnienia i sprawić, by stały się łącznikiem pomiędzy tradycją a teraźniejszością.

Czytaj dalej Przegląd Pieśni Patriotycznych

Laureaci konkursu „Stop pożarom!”

W ramach programu profilaktycznego realizowanego w gminie Chojna odbył się konkurs plastyczny pn.: „Stop pożarom!”
Podajemy wyniki konkursu
1. Ala Konikowska – Świetlica Środowiskowa w Jeleninie
2. Weronika Cysewska – kl. VIII (14 lat)
3. Martynka Prochera – Świetlica Środowiskowa w Jeleninie
4. Praca grupowa – Świetlica Środowiskowa w Jeleninie
5. Zuzanna Galicka – kl. VII Świetlica Środowiskowa w Nawodnej
6. Praca grupowa – Świetlica Środowiskowa w Rurce
7. Praca grupowa – Świetlica Środowiskowa w Łaziszczach
8. Magdalena Mizgier – kl. V SP Nawodna
9. Ignacy Bednarz – kl. VII SP Nawodna
10. Filip Juzyszyn – kl. VII SP Nawodna
11. Dawid Sokólski – kl. VI SP Nawodna
12. Dawid Gil – kl. VII SP Nawodna
13. Maja Nowaczyk – kl. V SP Nawodna
14. Praca wspólna – Oliwka Prochera i Weronika Grzegorek Świetlica Środowiskowa w Jeleninie
Gratulujemy laureatom. Nagrody do odebrania w sekretariacie Centrum Kultury od 20 października.

Serdecznie zapraszamy na nasza akcję!

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca przed nami. Z tej okazji w połowie października organizujemy rekord resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Naszym celem jest wspólne promowanie w całej gminie nauki pierwszej pomocy, wraz ze strażakami i ratownikami Bicie rekordu w pierwszej pomocy odbędzie się 16.10.2019 od godziny 12:00 do godziny 12:30 w Centrum Kultury w Chojnie.

Czytaj dalej Serdecznie zapraszamy na nasza akcję!

„Limuzynką do Filharmonii”

Centrum Kultury w Chojnie przystąpiło do piątej edycji projektu „Limuzynką do Filharmonii”, realizowanego przy wsparciu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Zasady projektu jest zaproszenie przez Filharmonię wybranych grupy dzieci z terenów o utrudnionym dostępie do kultury, zapewnienie przejazdu, opieki animatora podczas pobytu w Filharmonii i udziału w koncercie, dostosowanym do wieku uczestników.
 
Projekt kierowany do podopiecznych świetlic środowiskowych, które działają w strukturze Centrum Kultury. Dzieci wraz z rodzicami / opiekunami, będą mogli uczestniczyć w koncercie rodzinnym „Atlas symfoniczny” w dniu 3 listopada. Pełne informacje o koncercie są dostępne tutaj:
 
Ilość miejsc ograniczona (kolejność wg zgłoszenia) 914022001
 
Zapraszają
Centrum Kultury w Chojnie
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
 

Podziękowania

Dziękujemy za wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy.

Po ogłoszeniu w mediach społecznościowych akcji Pobijania Rekordu Pierwszej Pomocy wydarzyło się COŚ wyjątkowego. Grupa osób, ktòrym serdecznie dziękuję złożyła się na zestaw fantomòw. Dzięki Firmie KRIS-BUD- Krzysztofowi Bokota, Salonowi Fryzjerskiemu- Marzenie Bokota, Filipowi Witkowskiemu, Maciejowi Lisieckiemu – LiMa, Redakcji ono24.info, Tomaszowi Kolodyńskiemu- TOMEX METAL, Restauracji RATUSZOWA, Iwonie Bladowskiej, Firmie JANSTONE- Krzysztofowi Olszańskiemu, DEMODIKA- Joannie Olszańskiej i anonimowemu ofiarodawcy będziemy mogli zakupić zestawy do pierwszej pomocy. Niewiarygodne, że tak wiele osób okazało nam swoje serce i wsparło zbliżającą się akcję. Fantomy przydadzą się nam podczas zajęć profilaktycznych w świetlicach przez cały rok, a także podczas akcji promujących zasady pierwszej pomocy. Świadomość, że dzieci z Bajkowego Przedszkola, Szkół Podstawowych i Świetlic Środowiskowych nauczą się podstawowych zasad pierwszej pomocy i w przyszłości uratują czyjeś życie jest spełnieniem obowiązku i czymś wyjątkowym. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca DZIĘKUJĘ. Szczególne podziękowania dla Piotra Witkowskiego., który stał się ” motorem” zbiórki.

Pragniemy również wyrazić głęboką wdzięczność za życzliwy gest i wsparcie zakupu materiałów dydaktycznych do świetlic środowiskowych

Materiały  do zajęć profilaktycznych w świetlicach środowiskowych zasponsorowały osoby fizyczne i firmy: Zakład Optyczny – Halina i Jerzy Kowalczyk, Jarosław Klisowski, Różpol Jan Rózalski, Rosmax – Adam Rosiński, Chojna Beton sp z oo, Harpyie sp z oo Krzysztof Pamuła oraz FH Cosinus – Anna Urbańska. Z całego serca dziękuję za duże plansze tematyczne oraz zestawy książek profilaktycznych wraz ze scenariuszami i kolorowankami.

Barbara Andrzejczyk – dyrektor Centrum Kultury w Chojnie

Mariusz Szczygieł z nagrodą „NIKE 2019”

Mariusz Szczygieł i jego tom reportaży „Nie ma” z Nagrodą Literacką Nike 2019 i nagrodą czytelników.
Nagroda Literacka Nike przyznawana jest za najlepszą książkę roku, niezależnie od gatunku literackiego. Lista 20 nominowanych została ogłoszona w maju. Na początku września z dwudziestki jury wybrało siedmiu finalistów. 6 października podczas uroczystej gali ogłoszono werdykt Jury.

Ratujemy i uczymy ratować

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca przed nami. Z tej okazji w połowie października organizujemy rekord resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Naszym celem jest wspólne promowanie w całej gminie nauki pierwszej pomocy, wraz ze strażakami i ratownikami. Bicie rekordu w pierwszej pomocy odbędzie się 16.10.2019 od godziny 12:00 do godziny 12:30 w Centrum Kultury w Chojnie.

Czytaj dalej Ratujemy i uczymy ratować