Archiwum kategorii: Wydarzenie

Świąteczny Koncert Bożonarodzeniowy

Centrum Kultury w Chojnie serdecznie zaprasza 19 grudnia 2018 r. o godz.18.00 do sali widowiskowej na „Świąteczny Koncert Bożonarodzeniowy”. Wykonawcy zaprezentują tradycyjne polskie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, wprowadzając słuchaczy w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wystąpią: Ognisko Muzyczne ,,Bel-Canto”, Pracowania wokalna Aleksandry Bałachowskiej i zespół śpiewaczy „Emeranto”.

SEFF on the Road

Prezentacja najlepszych filmów docenionych na Szczecin European Film Festival’18 specjalnie wyselekcjonowanych dla młodzieży Podczas projekcji zobaczymy następujące filmy:

Czarnobóg reż. Grzegorz Paprzycki. PL 2018, 30’

Sviatoslav Siruj jest liderem nacjonalistycznej organizacji w zachodniej Ukrainie. Wraz ze swoimi ludźmi propaguje ideologię zgodną z założeniami partii o nazwie Korpus Narodowy. Przemowy ideologiczne, lekcje w szkole, marsze i protesty są głównymi instrumentami jego aktywności. Marzenie o byciu „duchowym ojcem” dla swoich zwolenników motywuje go do walki o lepszą przyszłość kraju. A jest z kim walczyć. Wrogowie ojczyzny są nie tylko na wschodzie, ale także wewnątrz kraju i na zachodzie. Właściwą przyszłość Europy, według Svitoslava, mogą zapewnić tylko ukraińscy nacjonaliści. Walka już trwa, bo „nie ma dobra i zła, jest tylko sprawiedliwość”. Laureat nagrody w konkursie: Kunkurs Europejski SEFF’18

Czytaj dalej SEFF on the Road

Filmy w drodze

Stowarzyszenie Refugees Szczecin i inicjatywa Dom Otwarty zaprezentowali dwa filmy o tematyce uchodźców:
*„Pokażcie to wszystko światu” (2015, 55 min.), reż. Andrea Deaglio
*„Ciężar dowodu” (2016, 35 min), reż. Stefan Kessissoglou

Szczegółowy opis filmów znajdziecie Państwo w postach na facebooku dot. wyżej wymienionego wydarzenia.

Po pokazach odbyły się rozmowy o uchodźcach, migracjach, integracji, różnicach kulturowych i wszelkich innych powiązanych tematach

Czytaj dalej Filmy w drodze

SEFF on the Road

Prezentacja najlepszych filmów docenionych na Szczecin European Film Festival’18. Podczas projekcji zobaczymy następujące filmy:

Czarnobóg

reż. Grzegorz Paprzycki. PL 2018, 30’

Sviatoslav Siruj jest liderem nacjonalistycznej organizacji w zachodniej Ukrainie. Wraz ze swoimi ludźmi propaguje ideologię zgodną z założeniami partii o nazwie Korpus Narodowy. Przemowy ideologiczne, lekcje w szkole, marsze i protesty są głównymi instrumentami jego aktywności. Marzenie o byciu „duchowym ojcem” dla swoich zwolenników motywuje go do walki o lepszą przyszłość kraju. A jest z kim walczyć. Wrogowie ojczyzny są nie tylko na wschodzie, ale także wewnątrz kraju i na zachodzie. Właściwą przyszłość Europy, według Svitoslava, mogą zapewnić tylko ukraińscy nacjonaliści. Walka już trwa, bo „nie ma dobra i zła, jest tylko sprawiedliwość”.

Czytaj dalej SEFF on the Road

Podziękowania

 

JARMARK ŚWIĄTECZNY od wielu lat doskonale wpisuje się w Kalendarz  Imprez Centrum Kultury w Chojnie. W tym roku po raz pierwszy został połączony z MIKOŁAJKAMI. Przedsięwzięcie okazało się trafionym pomysłem. To wyjątkowe wydarzenie składało się z wielu elementów. Na plenerowej scenie zaprezentowali się lokalni artyści i zaproszeni goście. Pojawili się tancerze, śpiewacy, muzycy i zespoły wprowadzając w klimat nadchodzących świąt. Zagroda Mikołaja z reniferem przyciągała jak magnes nie tylko najmłodszych. Ekipa Świętego Mikołaja w tym roku by być bardziej widoczna pojawiła się na wysokich szczudłach i obdarowywała dzieci balonowymi „cudeńkami”. Pracownicy Centrum Kultury na czele z Elfiną przeprowadzili wiele zaskakujących gier i konkursów. Magia zbliżających się świąt udzieliła się wszystkim. Uczestnicy zajęć świetlic środowiskowych ubierali choinki własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Całości dopełniały kolorowe stoiska z rękodzielnictwem, tradycyjnymi świątecznymi potrawami, ozdobami, stroikami, bombkami, kartkami  i  barwnymi upominkami. Frekwencja dopisała pomimo deszczu i chłodu. Było rodzinnie, magicznie i kolorowo. Dzięki temu impreza  wywołała pozytywny odbiór wśród uczestników, gości i wystawców. Klimat tworzyli wszyscy znajdujący się na placu.

Czytaj dalej Podziękowania