Praktyki zawodowe w Centrum Kultury

Nawodna, fot. Monika Maciejewska

Już wcześniej ciężko było znaleźć odpowiednie miejsce do praktyk zawodowych w Szczecinie, a w tym roku dodatkowo utrudniła nam to pandemia wirusa COVID-19. Z jej powodu prawie żadne studio fotograficzne nie przyjmuje praktykantów. Miałyśmy coraz mniej czasu i już traciłyśmy nadzieję na zdanie drugiej klasy technikum bez żadnych przeszkód, aż wreszcie pomyślałyśmy o Centrum Kultury w Chojnie. Na szczęście Pani Dyrektor Barbara Andrzejczyk chętnie nas do siebie przyjęła i oddała pod opiekę Pana Pawła Woźnickiego – zawodowego informatyka i wielkiego pasjonata fotografii, zajmującego się głównie fotografią ślubną.

W związku z trwającą na świecie pandemią nie mogliśmy niestety dokładnie zająć się specjalizacją Pana Pawła, ale nie nudziliśmy się! Cały nasz miesiąc praktyk poświęciliśmy na inne rzeczy. Na początku przerobiliśmy teorię. Dowiedziałyśmy się, jakie obiektywy możemy wykorzystywać w konkretnych fotografiach i jakie mogą nam się najbardziej przydać podczas naszej nauki. Robiłyśmy zdjęcia w okolicy: detale zabytkowego Kościoła Mariackiego, którego remont nie przeszkodził w dostrzeżeniu jego piękna, ratusza, siedziby Centrum Kultury i Biblioteki Miejskiej w Chojnie, polne i leśne krajobrazy we wsi Nawodna i w Dolinie Miłości, reportaże z wydarzeń w CK, m.in. z warsztatów fotograficznych dla dzieci, oraz portrety, przy których nasz opiekun pomógł nam lepiej zrozumieć przysłonę obiektywu i związaną z nią głębię ostrości oraz pojęcie odległości hiperfokalnej. W międzyczasie Pan Paweł pokazał nam jak korzystać z programu do obróbki zdjęć Adobe Lightroom, w którym obrabiałyśmy wszystkie swoje prace. Ostatniego dnia, jako finał naszych praktyk zawodowych, czekała nas profesjonalna sesja zdjęciowa dla pary. W ten sposób poznałyśmy tajniki współpracy z niezawodowymi modelami.

Z całego serca chciałybyśmy podziękować Pani Dyrektor Barbarze Andrzejczyk, która bez problemu umożliwiła nam przystąpienie do praktyk zawodowych w Centrum Kultury oraz naszemu opiekunowi Panu Pawłowi Woźnickiemu za wszystkie rady, uwagi i przekazanie nam swojej wiedzy na temat fotografii.

Monika Przybył & Monika Maciejewska

Rysunek 1 Kościół Mariacki, fot. Monika Przybył

Rysunek 2 Kościół Mariacki, fot. Monika Przybył

 

Rysunek 3 Kościół Mariacki, fot. Monika Maciejewska

 

Rysunek 4 Kościół Mariacki, fot. Monika Maciejewska

 

Rysunek 5 Ratusz, fot. Monika Przybył

 

Rysunek 6 Ratusz, fot. Monika Maciejewska

 

Rysunek 7 Biblioteka Miejska, fot. Monika Przybył

 

Rysunek 7 Biblioteka Miejska, fot. Monika Przybył

 

Rysunek 9 Biblioteka Miejska, fot, Monika Maciejewska

 

Rysunek 10 Nawodna, fot. Monika Przybył

 

Rysunek 11 Nawodna, fot .Monika Maciejewska

 

Rysunek 12 Nawodna, fot. Monika Maciejewska

 

Rysunek 13 Dolina Miłości, fot. Monika Maciejewska

 

Rysunek 14 Dolina Miłości, fot. Monika Maciejewska

 

Rysunek 15 Dolina Miłości, fot. Monika Maciejewska

 

Rysunek 26 Portret Pawła Woźnickiego, fot. Monika Maciejewska

 

Rysunek 16 Zachód Słońca, fot. Monika Maciejewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.