Serdecznie zapraszamy na nasza akcję!

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca przed nami. Z tej okazji w połowie października organizujemy rekord resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Naszym celem jest wspólne promowanie w całej gminie nauki pierwszej pomocy, wraz ze strażakami i ratownikami Bicie rekordu w pierwszej pomocy odbędzie się 16.10.2019 od godziny 12:00 do godziny 12:30 w Centrum Kultury w Chojnie.

Po ogłoszeniu w mediach społecznościowych akcji Pobijania Rekordu Pierwszej Pomocy wydarzyło się COŚ wyjątkowego. Grupa osób, złożyła się na zestaw fantomów. Dzięki temu mogliśmy zakupić zestawy do pierwszej pomocy. Niewiarygodne, że tak wiele osób okazało nam swoje serce i wsparło zbliżającą się akcję. Fantomy przydadzą się nam podczas zajęć profilaktycznych w świetlicach przez cały rok, a także podczas akcji promujących zasady pierwszej pomocy. Świadomość, że dzieci z Bajkowego Przedszkola, Szkół Podstawowych i Świetlic Środowiskowych nauczą się podstawowych zasad pierwszej pomocy i w przyszłości uratują czyjeś życie jest spełnieniem obowiązku i czymś wyjątkowym.

W sali widowiskowej utworzone zostaną stanowiska dla dzieci, które nauczą się podstawowych zasad resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Akcja będzie powtarzana cyklicznie przez cały rok poza obowiązkowym programem.

Z poważaniem Barbara Andrzejczyk
dyrektor Centrum kultury w Chojnie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.