Ratujemy i uczymy ratować

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca przed nami. Z tej okazji w połowie października organizujemy rekord resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Naszym celem jest wspólne promowanie w całej gminie nauki pierwszej pomocy, wraz ze strażakami i ratownikami. Bicie rekordu w pierwszej pomocy odbędzie się 16.10.2019 od godziny 12:00 do godziny 12:30 w Centrum Kultury w Chojnie.

Cieszymy się, że będziecie z nami podczas Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy 2019!

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października organizujemy rekord w pierwszej pomocy. Naszym celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W 2018 roku w akcji wzięło 116 342 uczestników. Jak będzie w tym roku? To zależy od Was!

Bicie rekordu w pierwszej pomocy odbywa się 16.10.2019 od godziny 12:00 do godziny 12:30.

Szczegóły:
https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/rekord/zglos-sie

Podczas organizowanego wspólnego Bicia Rekordu możecie przygotować dodatkowe aktywności, które zdecydowanie wpłyną na atrakcyjność tego wydarzenia. Zebraliśmy pomysły wielu z Was i dzielimy się nimi aby inspirować. Całą listę pomysłów znajdziecie na naszej stronie pod poniższym linkiem.
Jeżeli dokonaliście zgłoszenia wcześniej i nie zamieściliście wówczas dodatkowego opisu a chcielibyście się teraz podzielić z nami informacjami o planowanych atrakcjach napiszcie krótka notatkę w odpowiedzi na tą wiadomość. Chcemy, aby dowiedziało się o nich jak najwięcej osób oraz media.
Zastanawiacie się jak wypromować Wasze wydarzenie? Mamy dla Was kilka podpowiedzi jak to zrobić bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Wszystkie informacje znajdziesz klikając przycisk poniżej.
Przygotowaliśmy grafiki z których możecie śmiało korzystać.
Możecie użyć ich na swoich stronach, portalach społecznościowych.
Przygotowane przez nas plakaty będziemy do Was wysyłać w dniach 1-10 października.
Pozdrawiamy,
Koordynatorzy Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”
Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony jest przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.
Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 67 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Fundacja WOŚP cały czas prowadzi szkolenia dla nauczycieli i przekazuje potrzebne dla kontynuacji Programu materiały. Dzięki wspólnej inicjatywie blisko 3 000 000 dzieci zna zasady pierwszej pomocy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.