Chojeńskie Lato Kulturalne – „Festiwal smaków”


Chojeńskie Lato Kulturalne” rozpoczęło się Festiwalem Smaku, podczas którego odbył się konkurs na dekorację okolicznościową stołu. Nagrody otrzymały – Koła Gospodyń Wiejskich w Kamiennym Jazie, Grzybnie i Krzymowie oraz Restauracja „Ratuszowa„. Podczas Festiwalu Smaku nie mogło zabraknąć chojeńskich akcentów.. Chojnianka Beata Rolak zaprezentowała wystawę prac pn. ‚Barwy Regionu„. W uroczystym otwarcie uczestniczyła Pani burmistrz Barbara Rawecka, radni Rady Miejskiej w Chojnie, media i zaproszeni goście. Na stoiskach można było odnaleźć chojeński akcent. Ewelina Korban – Kosińśka zaprezentowała magnesy, breloczki, lampiony, bombki i upominki z zabytkami naszego miasta.

Na pozostałych stoiskach można było spróbować regionalnych potraw, ciast, miodów,, podziwiać rękodzieło i ręcznie wykonane słodkie ozdoby, dobrać naturalne kosmetyki z ziół i zbadać cerę. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Były zamki , kule wodne i stoiska z zabawkami i balonami. Gwiazda Chojeńskiego Lata Kulturalnego była Stanisława Celińska , która wystąpiła z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.. Nie zabrakło utworów z poetyckiej płyty ” Malinowa…”nagrodzonej Fryderykiem i specjalną nagrodą na ostatnim Festiwalu w Opolu. Koncert porwał chojeńską publiczność, a otwartość Pani Stanisławy wzruszyła wszystkich. W bloku koncertowym wystąpili artyści, których działalność sceniczna rozpoczęła się w naszych szkołach i Centrum Kultury w Chojnie, a obecnie są rozpoznawalnymi muzykami. Pięknie zaśpiewała Katarzyna Matuszewska przypominając znane i lubiane utwory.Fani przybyli na koncert Macieja Mazura, który jest finalistą 5 edycji programu muzycznego „Idol”. Na zakończenie Chojeńskiego Lata wśród lampek, szarf , dźwięków zespół „Trupięgi” zaprezentował poezję B. Leśmiana .Pochodzący z Chojny Jurek Hippmann przypomniał powstały w naszym Centrum Kultury utwór. T. Różewicza pt. ” Baranek”.

Festiwal Smaku uzmysłowił uczestnikom jak istotna rolę w życiu odgrywa, piękno, harmonia, wrażliwość i jak wiele jest wartościowych osób pochodzących z naszej gminy. Chojeńskie Lato Kulturalne będzie trwało przez całe wakacje. Kolejna impreza już 21 lipca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.