Najnowsze, najgorętsze informacje dla Sztabów!

SIE MA!
Do Finału już tylko 10 dni! W Fundacji naprawdę gorąca atmosfera i wierzymy, że w Waszych Sztabach też wszystko gra!
Przed Wami przedostatnia porcja informacji od nas, zapoznajcie się z nimi uważnie!
WIZYTA W STUDIU TVN
Możecie zgłaszać chęć pojawienia się w finałowym studiu TVN pod Pałacem Kultury i Nauki! Zapraszamy Was tam12 i 13 stycznia. Jeżeli chcecie nas tam odwiedzić, zwiedzić Studio i zobaczyć jak funkcjonuje Finał piszcie nasztaby@wosp.org.pl tytułując wiadomość „Wizyta w studiu TVN” – w odpowiedzi dostaniecie ankietę zgłoszeniową. Na jej wypełnienie macie czas do 10 stycznia włącznie.

GRUPY REKONSTRUKCYJNE
Jeżeli w Waszym finałowym graniu biorą udział grupy rekonstrukcyjne to mamy do Was prośbę od policji – poproście ich o zaklejenie kolorową, jaskrawą taśmą luf broni oraz o niewchodzenie z bronią na teren imprez masowych i unikanie dużych zbiorowisk ludzi, miejsc zatłoczonych.
BEZPIECZEŃSTWO WOLONTARIUSZY
Bezpieczeństwo wolontariuszy w dniu Finału jest szczególnie ważne.
Ogromny wpływ ma na nie miejsce prowadzenia kwesty.
• Pamiętajcie, by Wasi wolontariusze, kwestowali na terenie miejscowości, w której zarejestrowaliście Sztab oraz na, z góry zaplanowanym, obszarze jego działania.
• Prosimy o unikanie sytuacji, w których wolontariusze z puszkami przemieszczają się, aby zbierać datki w innych miastach. Rodzi to niebezpieczeństwo względem wolontariusza oraz może generować niepotrzebne konflikty pomiędzy Sztabami.
• Radzimy unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak: podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu); nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób; w przypadku pojawienia się niebezpieczeństwa bez wahania powiadamiać Policję dzwoniąc na numery alarmowe (112, 997); w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną.
• Przypominamy, że osobom poniżej 16 roku życia musi towarzyszyć podczas kwesty dorosły opiekun.
• Dopilnujcie by Wasi wolontariusze nie prowadzili kwesty pukając od drzwi do drzwi. Nie wchodzimy do domów, ani na teren prywatny (kościoły; lokale, które Was nie zapraszały; galerie handlowe, od których nie macie wyraźnej zgody).
TRANSMISJA INTERNETOWA
Nakręć się na Finał WOŚP!
Chcecie zobaczyć relację ze swojego finału w telewizji lub internecie?
Chcecie żeby Wasi wolontariusze pokazali moc i energię z Waszego finałowego grania?
Włączcie się w akcję “Nakręć się na Finał WOŚP” dla Sztabów i Wolontariuszy.
Jesteście Sztabem:
Zbierzcie się razem, powiedzcie z jakiego miasta / kraju jesteście razem krzyknijcie SIEMA i pomachajcie do kamery! To naprawdę wystarczy! Zależy nam na tym, by pokazać wiele miejsc, więc zależy nam na krótkich finałowych “zajawkach”.
Na przykład takich:
https://www.youtube.com/watch?v=_nM5jfpl1-A
https://youtu.be/zwaUKHR5ISc
https://youtu.be/EK8b1jq21s8
https://youtu.be/KrYOre5zUFg
Więcej informacji technicznych otrzymacie po napisaniu maila do Karoliny, która opiekuje się wszystkimi filmowymi sprawami związanymi z Finałem, piszcie śmiało: transmisja@wosp.org.pl
Chcecie zachęcić do działania swoich wolontariuszy?
 Namówcie ich do wzięcia udziału w akcji “Zaraz będzie pełno” (więcej informacji tu: http://kreciola.tv/page/nakrec_sie_na_final). Wystarczy, że telefonem lub kamerą nagrają swoje kwestowanie i wyślą je do nas (np. za pomocą darmowej strony wetransfer.com) na adres transmisja@wosp.org.pl. Pokażcie jak zbieracie, pozdrówcie Jurka i innych wolontariuszy, powiedzcie z jakiego miasta jesteście, pokażcie swoją puszkę kwestarską i koniecznie zawołajcie – SIEMA!
Materiały filmowe od Fundacji:
W najbliższych dniach w Bazie Szefa Sztabu znajdziecie:
• materiały do wyświetlania na ekranach i telebimach
• loop graficzny do wykorzystania jako tło na scenie lub do wrzucenia na ekrany
• materiał z Jurkiem Owsiakiem, który będziecie mogli wyświetlić w dniu Finału
Jeśli będziecie czegoś potrzebować w sprawach video – piszcie śmiało – transmisja@wosp.org.pl
KONTAKT:
Dział Obsługi Sztabów
sztaby@wosp.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.