Światowej sławy artysta odwiedził Polskę

W dniach 23-24 listopada w Warszawie odbyło się pierwsze i jedyne w Polsce szkolenie prowadzone przez francuskiego pedagoga i twórcę słynnej pracowni malarskiej – Arno Sterna. Prelegent jest autorem bestsellerowych książek, bohaterem głośnego filmu dokumentalnego „ALFABET”, badaczem, który odwiedził najbardziej oddalone zakątki świata, potwierdzając istnienie formulacji-zjawiska, którego jest odkrywcą. Obecnie ma 94 lata, ponieważ nikt nie wie, jak długo potrwa jego aktywność zawodowa, to pasjonaci dziecięcej ekspresji plastycznej z całej Polski przybyli do Warszawy, aby móc osobiście spotkać się z największym żyjącym autorytetem w tej dziedzinie.

Podczas szkolenia Arno Stern opowiedział, jak wygląda jego codzienna praca, omówił wszystkie etapy formulacji, przedstawił bogatą dokumentację swoich badań. Głównym celem spotkania było jednak przekazanie idei Arno Sterna, jaką jest tworzenie kolejnych miejsc, w których dzieci oddają się autentycznej zabawie malarskiej. Miejsc oderwanych od codzienności, bezpiecznych, w których dzieci się wzmacniają, w których będąc z innymi dziećmi, zachowują swój indywidualizm. Arno Stern szuka kontynuatorów swojej międzynarodowej misji.

Moje własne doświadczenia z dzieciństwa, doświadczenia zawodowe, zdobyta wiedza i przeprowadzone badania, utwierdziły mnie w przekonaniu, że powinniśmy stworzyć takie samo miejsce w Chojnie. Od wielu lat przy wsparciu wielu osób zbliżam się do realizacji tego celu, dlatego dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację mojego wyjazdu.

Maja Rumbuć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.