Zakończenie roku artystycznego w Krajniku


Dn. 20 czerwca 2018 r. zakończyliśmy muzyczne i plastyczne zajęcia stałe. Impreza odbyła się w Polsko- Niemieckim Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym.

Działające przy Centrum Kultury koło plastyczne „Twórcze Kąty” (instr. Maja Rumbuć) przygotowało wystawę prac wszystkich uczestników zajęć. Tytuł wystawy – „W świecie koloru i wyobraźni” nawiązywał do podejmowanych przez dzieci tematów i zastosowanych w pracach technik plastycznych. Pracownia działa od stycznia 2018 roku, skupiając wokół siebie grupę ponad pięćdziesięciorga dzieci i młodzieży o zainteresowaniach i zdolnościach plastycznych.

Sześć miesięcy wspólnej pracy zaowocowało wieloma twórczymi pomysłami. Uczestnicy zajęć poznali różnorodne techniki plastyczne, doskonalili warsztat w zakresie rysunku, malarstwa i lepienia z gliny, zapoznali się z różnymi zagadnieniami z dziedziny sztuk plastycznych. Zajęcia w pracowni pozwoliły wyłonić grupę utalentowanych dzieci, które poczyniły postępy malarskie i rysunkowe, nauczyły się podstaw gry kolorami i pracy nad kompozycją. W „Twórczych Kątach” wszyscy prężnie działali zarówno dzieci, jak i pracownicy Centrum Kultury, którzy na bieżąco modernizowali pomieszczenia. Ponadto udział pracowni. w różnych projektach i warsztatach  pozwolił polepszyć warunki twórczej działalności i wyposażyć pracownię w niezbędne materiały. Podczas zakończenia roku kulturalnego w Krajniku Górnym można było podziwiać prace uczestników koła ‘Twórcze Katy „ oraz koła ‘ ARTOFANI” ( inst. Ewelina Korban –Kosińska) .Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i wzięły udział w grach i zabawach. Rodzice przygotowali ciasta, babeczki i smakołyki. Najwięcej emocji wzbudził konkurs przeciągania liny dwóch artystycznych grup (plastycy na muzyków).

  Pracownię Wokalną prowadzi Aleksandra Bałachowska. Głównym celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań muzycznych, rozwijanie techniki wokalnej, podnoszenie wrażliwości muzycznej a przede wszystkim poznanie zasad śpiewu estradowego. Zajęcia odbywały się w różnych kategoriach wiekowych, indywidualnie  i  w grupach Twórcza i miła atmosfera sprzyjała realizacji muzycznych pomysłów. Uczestnicy zajęć startowali w wielu konkursach, festiwalach i  przeglądach z ogromnymi osiągnięciami( odrębny artykuł).

Prestiżową formą okazał się zorganizowany w Centrum Kultury w Chojnie Festiwal Gwiazd polskiej Estrady, który na stałe wpisuje się w kalendarz naszych imprez.

Podczas zakończenia  roku w Krajniku Górnym młodzi wokaliści brali udział w zabawach i konkursach a także na zakończenie przygotowali, część artystyczną. Najważniejsze było wsparcie rodziców, którzy przygotowali poczęstunek i  wspierali nas przez cały rok.

Serdecznie dziękuję instruktorom, dzieciom, młodzieży, rodzicom za wspólną pracę i życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej a także bezpiecznych i radosnych wakacji.

Barbara Andrzejczyk – dyrektor Centrum Kultury w Chojnie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.