Wydarzenia sportowe w ramach Polsko-Niemieckiego Festynu Rekreacyjnego – Chojna 20189 czerwca w ramach Polsko-Niemieckiego Festynu Rekreacyjnego – Chojna 2018 odbył się cykl imprez sportowych. Już o godzinie 10.00 na bosku sportowym orlik odbyły się Mini Mundial o Puchar Burmistrza Gminy Chojna dla chłopców rocznika 2004 i młodszych. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów które, zostały podzielone na dwie grupy i dla każdej z drużyn zostały przydzielone państwa biorące udział w Mistrzostwach Świata w Rosji 2018.

Grupy przedstawiają się następująco:
Grupa A
Odrzanka Radziszewo – Rosja
Świt Szczecin – Senegal
Salos Szczecin – Hiszpania
Mieszko Mieszkowice I – Francja
Morzycko Moryń – Dania

Grupa B
Odra Chojna – Polska
Mieszko Mieszkowice – Anglia
FC Schwedt 02 – Niemcy
Energetyk Gryfino – Belgia
Osadnik Myslibórz – Kolumbia

Przez ponad 4 godziny zmagań w palących promieniach słońca, zawodnicy rywalizowali sportowo, a poziom był bardzo wysoki. Dodatkowo drużyny brały udział w rywalizacji Darta Piłkarskiego. Po sportowych emocjach przyszedł czad na podsumowanie i klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I Miejsce FC Schwedt 02
II Miejsce Morzycko Moryń
III Miejsce Salos Szcecin
IV Miejsce Energetyk Gryfino
V Miejsce Osadnik Myślibórz
VI Miejsce Odrzanka Radziszewo
VII Miejsce Świt Szczecin
VIII Miejsce Odra Chojna
IX Miejsce Mieszko Mieszkowice II
X Miejsce Mieszko Mieszkowice I

Najlepszym bramkarzem został Michał Tarasiński z Morzycka Moryń, Królem Strzelców został Genti Troni z FC Schwedt 02, trenerzy także wybrali najlepszych zawodników w swoich zespołach. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczył Burmistrz Gminy Chojna.

Odbył się również VI Turniej Tenisa Ziemnego im. Andrzeja Jamroza. Po bardzo wyczerpujacym turnieju klasyfikacja przedstawia się następująco:

I Miejsce Michał Olejnik
II Miejsce Tomasz Bałachoeski
III Miejsce Robert Bałachowski
IV Miejsce Artur Żurawski.
Po południu odbył się Turniej Piłkarski Oldboj 35 +
Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów:

Czarnota Team
Canpol
Energetyk Gryfino
Sokół Pyyrzyce
Osadnik Myślibórz
PSV S chwedt

Rywalizacja jak na zawodników 35+ stała na wysokim piłkarskim poziomie. a niektóre strzelone bramki nie były gorsze niż te które oglądamy w wykonaniu zawodowych zawodników zawodowych.
I Miejsce zajął zespół z Energetyka Gryfino
II Miejsce Sokół Pyrzyce
III Miejsce Czarnota Team
IV Miejsce Canpol
V Miejsce PSV Schwedt
VI Miejsce Osadnik Myślibórz

Królem strzelców turnieju został zawodnik Sokoła Pyrzyce Pyrcz Piotr z 7 trafieniami, najlepszym bramkarzem zawodnik z Osadnika Myślibórz, natomiast najstarszy zawodnik był w drużynie Energetyka Gryfino. Puchary wręczył Burmistrz Gminy Chojna. Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili do organizacji tych imprez. Dziękujemy!

„Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.