Gminny Dzień Dziecka

Dn. 1 czerwca na placu zielonym przed ratuszem odbył się Gminny Dzień Dziecka. Centrum Kultury w Chojnie przygotowało mnóstwo atrakcji. Na plenerowej scenie zaprezentowały się: Martyna Bartosewicz, Aleksandra Pietrucha, Nikola Włodarczyk, Wanesa Adamska, Hania Ferfet, Iga Wysoczańska ze Studia Piosenki Aleksandry Bałachowskiej. Pomysłem na mile spędzony dzień były gry podwórkowe znane z opowieści babć i dziadków. Były przestrzenne bierki, klasy, trzepak, a także akrobacje cyrkowe m.in. pokazy na trapezie, chodzenie po linie, żonglerka, stanie na piłce itp. Elementy warsztatu cyrkowego wprowadzali wykwalifikowani akrobaci. Koloru dodali szczudlarze, którzy przygotowali animacje dla dzieci. Były balony, bańki oraz wielka skakanka.

Dla najmłodszych szczególna atrakcją były zamki dmuchane, malowanie twarzy oraz pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie. Kurtyna wodna sprawiła ogromna przyjemność w upalny, pogodny dzień. Powrót do przeszłości w świat naszych dziadków i babć okazał się trafionym pomysłem. Dzieci odkryły nową jakość zabawy i bardzo im się to podobało. Całości dopełniły stoiska z lodami, sorbetami, kukurydzą i zabawkami. Cel został osiągnięty zabawa stała się motywacją do kreatywnego spędzenia czasu wspólnie z Centrum Kultury w Chojnie.

Dziękuję animatorom, pracownikom Centrum Kultury w Chojnie, wokalistkom, wychowawcom świetlic środowiskowych, portalowi Chojna 24,Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie oraz wszystkim dzieciom za wspólną organizację i miłą atmosferę podczas Gminnego Dnia Dziecka.

Barbara Andrzejczyk – dyrektor Centrum Kultury w Chojnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.