„Zacznij od Bacha”

Dnia 26 maja 2018 roku odbędzie się w Chojnie I edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Gwiazd Polskiej Estrady pn. „Zacznij od Bacha”. W tej edycji uczestnicy wykonują jedną piosenkę z szerokiego repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej lub Zdzisławy Sośnickiej.

Wydarzenie ma charakter ogólnopolskiego przeglądu mającego na celu popularyzację piosenki polskiej, prezentację dorobku artystycznego dzieci i młodzieży oraz promowanie i dostrzeganie dzieci i młodzieży uzdolnionej muzycznie.


Tegoroczny festiwal, ze względu na swój ogólnopolski charakter, przewiduje wiele nagród rzeczowych oraz finansowych. Dodatkowo jako organizator pragniemy powołać niezależne jury, które dokona oceny występów konkursowych uwzględniając: dobór repertuaru, warunki głosowe, dykcję, muzykalność, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.

Jury przyzna nagrodę Grand Prix w wysokości 500 zł, miejsca od I do III w każdej kategorii, wyróżnienia i nagrody specjalne. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a laureaci dodatkowo statuetki, nagrody finansowe i rzeczowe.

REGULAMIN

Listy uczestników wg. kategorii wiekowej:

Szczegółowy plan festiwalu

Uczestnicy po przyjeździe do Centrum Kultury, proszeni są o potwierdzenie swojego przybycia  w biurze organizacyjnym.

Godz. 9:00 – 9:55: próby mikrofonowe

Godz. 10:00: oficjalne otwarcie festiwalu

Godz. 10:10 – 12:00: przesłuchania konkursowe kategorii 10-12 lat

przerwa

Godz. 12:30: wywieszenie listy osób nagrodzonych bez podania miejsc – kat. I

Godz. 12:30 – 14:30: przesłuchania konkursowe kategorii  13-15 lat

przerwa

Godz. 15:15 – 17:00: przesłuchania konkursowe kategorii 16-20 lat

Godz. 17:10: zapraszamy wszystkich uczestników na próbę piosenki „Zacznij od Bacha” Z. Wodeckiego, która zostanie wykonana na zakończenie festiwalu po rozdaniu nagród.

Godz. 17:45: wywieszenie listy osób nagrodzonych bez podania miejsc – kat. II i III oraz podanie  listy   ok. 9 osób zaproszonych do zaśpiewania w koncercie laureatów.  Koncert laureatów ma na celu prezentację wybranych utworów nagrodzonych podczas festiwalu , tak aby pokazać  twórczość artystów, których piosenki były wykonane podczas przesłuchań konkursowych.

Godz. 18:00:

  • cz. I koncert laureatów
  • cz. II uroczyste wręczenie nagród

Bardzo prosimy o pilnowanie kolejności występów i odpowiednio wcześniej dostarczenie podkładów do akustyka.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.