Ogólnopolski Festiwal „Dzieci Kwiaty” Legnica 2017


W I edycji Festiwalu „Dzieci Kwiaty„, który odbył się 11 maja w Legnicy, wzięło udział ponad 50 uczestników z całej Polski. Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach – junior i otwarta 16+. W pierwszej wystąpiły dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat, w drugiej młodzież starsza i dorośli. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Królowały przeboje The Beatles, Janis Joplin, Anny Jantar, Arethy Franklin czy Czesława Niemena. Najlepsi wykonawcy wystąpili na koncercie finałowym o godzinie 18, na którym gościli władze miasta, władze instytucji kulturalnych, oraz wielu gości specjalnych i przedstawicieli mediów.

Uczestników oceniało niezależne jury w składzie:
Paulina Kujawska – wokalistka, nauczyciel i trener wokalny, instruktor i mentor techniki MIX Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Śpiewu Techniką Mix (IVTOM „International Voice Teachers of Mix”)
Magda Zguda – doskonała wokalistka, która obecnie występuje w zespole Sumptuastic
Adela Warać – konferansjerka

W kategorii Junior reprezentowały nas: Wanesa Adamska, Martyna Bartosewicz i Aleksandra Pietrucha. Wokalistki wyróżniały się umiejętnościami wokalnymi, doborem repertuaru i ciekawymi strojami co przełożyło się na ocenę jurorów:
I miejsce – Wanesa Adamska z piosenką „Something’s Got a Hold on Me”
III miejsce – Martyna Bartosewicz z piosenką „I Say a Little Prayer”
wyróżnienie – trio w składzie Aleksandra Pietrucha, Martyna Bartosewicz i Wanesa Adamksa z piosenką „Think”

Ostatnim akcentem I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci Kwiaty było wspólne wykonanie piosenki finałowej The Beatles „Here Come the Sun”. Był to dzień pełen muzyki, pozytywnej atmosfery i występów pośród utalentowanych wokalistów.

Dziękujemy za dofinansowanie wyjazdu na Festiwal Starostwu Powiatowemu w Gryfinie. www.gryfino.powiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.