„Uczniowie z chojeńskiego gimnazjum bardzo blisko dużego sukcesu w Pyrzycach”

Uczniowie chojeńskiego gimnazjum w czwartek wzięli udział w ćwierćfinałach wojewódzkich w piłkę siatkową. Turniej odbył się na hali w Pyrzycach, a oprócz chojeńskiej drużyny wystąpiły takie drużyny jak – SOS Pyrzyce, gimnazjum w Myśliborzu, reprezentacja Szczecina oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Polic. Wcześniej zawodnicy z Chojny musieli przejść 2 etapy. W lutym zespół z Chojny nie miał sobie równych w zawodach powiatowych, wygrywając gładko wszystkie swoje mecze. Natomiast ćwierćfinały wojewódzkie to już zupełnie inny poziom, drużyny najlepsze w swoich powiatach. Pierwszy mecz w Pyrzycach chojnianie rozegrali z gimnazjum w Myśliborzu.

Pokonali ich szybko i bez większych problemów 2-0. Błyszczał nasz kapitan – Maciej Mróz, który dzięki swojej świetnej grze został zauważony przez trenerów SMS Police. W kolejnym meczu o 1 miejsce w grupie walczyli z reprezentacją Szczecina, z której większość zawodników trenuje na co dzień w Espadonie Szczecin. W pierwszym secie ku zdziwieniu trenera szczecinian lepsze okazało się nasze gimnazjum. W drugim nieznacznie zwyciężyli przeciwnicy. Tie-break zapowiadał się niezwykle ciekawie. Przez chwilę zapachniało dużą niespodzianką, kiedy to zespół z Chojny miał piłkę meczową, prowadząc 14:13. Niestety jednak nie udało się utrzymać tej przewagi i ostatecznie po zaciętej walce do ostatniego punktu ulegliśmy przeciwnikowi 14:16, a w całym meczu 1:2. Ostatni mecz rozegraliśmy z reprezentacją SMS’u Police. Niestety ulegliśmy 2-0, lecz trzeba dodać, że nasz przeciwnik był najlepszy w tym turnieju. Mimo 4 miejsca można tutaj mówić o bardzo dużym sukcesie drużyny.

Przypomnijmy, że gimnazjum z Chojny na tych zawodach reprezentowało cały powiat gryfiński. Skład zespołu: Oskar Juzyszyn, Maciej Mróz, Adrian Dopierała, Tomasz Pałka, Adrian Jeżyna, Michał Maciąg, Wojciech Gil, Mateusz Kroczek, Natan Lipski, Miłosz Parczewski, Oskar Surowiecki, Filip Lewandowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.