Karate Kyokushin

Podczas Festynu Rekreacyjnego – „Aktywnie i twórczo” mieliśmy okazję oglądać pokaz Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate z Morynia.

Uczestnicy pokazu otrzymali pamiątkowe dyplomy a mistrz podziękowania od Centrum Kultury za wspaniałe widowisko siły, precyzji i umiejętności.
Nazwa Kyokushinka i pochodzi od japońskich słów:

• Kyoku – biegun, ekstremum, mistrzostwo
• Shin – prawda
• Kai – stowarzyszenie, organizacja

Założycielem stylu był urodzony 27 lipca 1923, Koreańczyk, Choi Yeong-Eui, który po przybyciu do Japonii przybrał imię Masutatsu Oyama.

Stworzona przez niego Międzynarodowa Organizacja Karate Kyokushinkaikan (International Karate Organization Kiokushinkaikan, w skrócie IKO) była do momentu jego śmierci w 1994 roku największą organizacją sztuk walki na świecie. Po śmierci Masutatsu Oyamy ogłoszono, że na mocy testamentu sukcesorem zmarłego i nowym liderem światowego kyokushin jest Akioshi Shokei Matsui. Nie wszyscy uczniowie Oyamy uznali sukcesora za godnego następcę Masutatsu Oyamy, w związku z czym w latach 1994 – 2004 następowały kolejne rozłamy w IKO. Kolejni uczniowie Oyamy obwoływali się jego sukcesorami i otwierali kolejne Międzynarodowe Organizacje Kyokushinkaikan

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna”  – „Współpraca Transgraniczna” Krajów – Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia i Rzeczypospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.