Wystawa autorska malarstwa i grafiki Iriny Zagoworczewej

Zapraszamy na wystawę autorską malarstwa i grafiki Iriny Zagoworczewej, poświęconej wybitnemu śpiewakowi, artyście narodowemu ZSRR Muslimowi Magomajewowi pt. „Muslim Magomajew. Jesteś Moją Melodią…” 19 czerwca 2012r. o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie (plac Konstytucji 3 Maja – Ratusz) Na wystawie zobaczymy również fotografie archiwalne Muslima Magomajewa.

Rosyjską malarkę zaintrygował wszechstronny talent muzyka – artysty estradowego i barytona w operze. Muslim Magomajew zachwycał nie tylko wokalem, ale również pracami na płótnach i w glinie. Niezwykła skromność i autoironia sprawiły, że nigdy nie myślał o własnej wystawie. Jako artysta zawsze wysoko stawiał sobie poprzeczkę.

Muzyka Magomajewa, urodzonego w 1942 rokuw Baku, zyskała popularność w Polsce w latach 60. i 70. W 1969 roku pieśniarz wygrał festiwal w Sopocie. Jego ojciec spoczywa na Cmentarz Żołnierzy Radzieckich w Chojnie.

Wystawa Iriny Zagoworczewej to hołd nie tylko dla wielkiego artysty, ale i ciepłego, przyjaznego człowieka.

 IRINA ZAGOWORCZEWA urodziła się w Moskwie. Skończyła Moskiewski Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. W.Lenina (wydział artystyczno-graficzny), tam też odbyła studia doktoranckie w katedrze historii sztuki oświatowej. Jej nauczycielami byli znani rosyjscy malarze K.M.Maksimow, W. A. Igoszew, W.M. Nazaruk. Miała 55 indywidualnych wystaw. Jej prace znajdują się w zbiorach wielu muzeów i zbiorach prywatnych w Rosji i za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.